اولین کاری که برای نصب پیامک باید انجام دهیم این است که از داخل سی دی یا فایل دانلود شده پوشه Setup را انتخاب کرده و سپس گزینه ی Setup را اجرا می کنیم. پس از اجرای فایل صفحه ی نصب پیامک باز می شود. (همانند شکل زیر)

سی دی پیامک

 قابل ذکر است در برخی ویندوزها مخصوصا ویندوز XP قبل از باز شدن صفحه بالا برای نصب پیامک ، نیاز به نصب چند پیش نیاز داریم ، که سیستم بصورت خودکار اقدام به نصب آنها می کند.(همانند شکل زیر).

خطای عدم وجود فریم ورک 4

البته در نظر داشته باشید که این قسمت امکان دارد زیاد طول بکشد(حدود 10 دقیقه) و یا وسط نصب نیاز به Reset سیستم داشته باشد.پس در وسط نصب از ریست کردن دستی و یا کنسل کردن در صورتی که زیاد طول کشید ، خودداری فرمایید.

ریست شدن سیستم

 بعد از طی مراحل فوق به همان صفحه ی اول نصب می رسیم .نصب پیامک هم همانند دیگر نرم افزار ها می باشد که با چند کلیک ساده نصب می شود. تنها نکته ی قابل ذکر در این میان ، مسیر نصب پیامک آموت می باشد.(شکل زیر)

نصب پیامک مرحله اول

 مسیر نصب بصورت خودکار در درایو ویندوز می باشد ، که ما با تغییر آن می توانیم نصب را در درایو های دیگر سیستم انجام دهیم. تغییر مسیر نصب به درایوی غیر از درایو ویندوز برای این است که اگر زمانی ویندوز ما با مشکل مواجه شد و سیستم بالا نیامد و یا اینکه خواستیم ویندوز عوض کنیم اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار پیامک (دیتابیس) از بین نمی رود و بعد از نصب مجدد تمامی مخاطبین ذخیره شده و دیگر اطلاعات قابلیت برگشت دارند. البته در داخل نرم افزار گزینه ای برای پشتیبان گیری خودکار وجود دارد. که در قسمت های دیگر توضیحات کامل داده می شود.

تغییر مسیر نصب پیامک

 

 

نصب پیامک مرحله ی آخر

در انتهای نصب همانند شکل فوق صفحه ی فعالسازی نرم افزار باز می شود.در این قسمت ما با وارد کردن کدهای درخواستی و کلیک روی گزینه ی تایید وارد نرم افزار پیامک می شویم.

**** در آخرین بخش که فعالسازی نرم افزار می باشد سه کد وجود دارد که به شرح آنها می پردازیم:

شناسه کامپیوتر : این کد  را سیستم به ما می دهد و با توجه به سخت افزار ها و سیستم عامل کامپیوتر ما نمایش داده می شود.شایان ذکر است که هر سیستم شناسه کامپیوتر یکتا و خاص خود دارد و با شناسه سیستم دیگر متفاوت است. و نکته ی دیگر اینکه با تعویض ویندوز  شناسه کامپیوتر هم تغییر می نماید.

سریال برنامه : درهنگام خرید نرم افزار از داده پردازی آموت یک سی دی هم به شما تحویل می شود که در روی سی دی یک سریال درج شده است که سریال برنامه شما می باشد. پس باید در نگهداری از سی دی کوشا بوده تا در زمان های مورد نیاز به سریال برنامه خود دسترسی داشته باشیم.

کد فعالسازی : این کد توسط شرکت و با توجه به 2 کد بالا صادر می شود. و برای هر سیستم و هر ویندوز مجزا می باشد. به دو روش می توانید کد فعالسازی را از شرکت دریافت نمایید.

اولین روش و بهترین روش تماس با واحد پشتیبانی شرکت می باشد. (تلفن تماس 37652545 - 051)

روش دوم این است که شناسه کامپیوتر و سریال برنامه خودتان را به یکی از سه شماره زیر پیامک کنید     09105525204          09105525205          09156117004

دقت نمایید که در پیامک ذکر کنید که به نام کدام شرکت ، موسسه ، فروشگاه و یا ... خرید نموده اید.

نکته ی پایانی اینکه کدفعالسازی در ساعات کاری شرکت صادر می شود . ( شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 15)