بعد انجام مراحل قبل و وارد کردن کدفعالسازی نرم افزار پیامک آموت باز می شود . (شکل زیر) دقت نمایید که در حال حاضر نرم افزار به صورت خام بوده و به یک سری تنظیمات نیاز دارد که ما در این بخش به شرح آنها می پردازیم :

پیامک آموت 4.7

در ابتدا نیاز است که بدانیم ما با کدام روش ارسال پیامک را انجام میدهیم زیرا نرم افزار پیامک آموت دارای دو روش ارسال پیامک می باشد - ارسال اینترنتی  - ارسال با سیم کارت 

اولین قدم برای تنظیمات این است که از بالا سمت راست روی گزینه ی  تنظیمات ارتباط  کلیک کرده ، سپس صفحه ی زیر باز می شود که با توجه به  نوع خریدمان انتخاب می کنیم. در این بخش ما ابتدا تنظیمات اپراتور اینترنت و سپس مودم سیمکارتی را شرح می دهیم.

 

تنظیمات سیمکارت - اینترنت

اپراتور اینترنت: برای انجام تنظیمات خط اینترنتی همانند قبل ازسمت راست بالا گزینه ی تنظیمات ارتباط را کلیک نموده و سپس قسمت اینترنت را انخاب می نماییم دراین قسمت همانند قبل نام اپراتور را تعریف نموده وسپس گزینه ی فعال باشد را تیک زده و بعد حال دراین بخش نیاز به وارد نمودن نام کاربری ورمز ورود می باشد که درهنگام نصب اولیه ی مشاورین پشتیبانی شرکت به شما اعلام می نمایند.

تنظیمات خط اینترنتی

*درصورت نداشتن یا فراموش کردن نام کاربری ورمز ورود دو راه پیش رو داریم :  اول اینکه همانند شکل زیر به وب سایت ارسال پیامک رفته و در صفحه ی ورود به سایت روی گزینه  " کلمه ی عبور خود را فراموش کرده ام"  کلیک نمایید ، سپس شماره ی همراهی که در روز نصب به همکاران ما اعلام نموده اید را تایپ نمایید. با زدن گزینه ی ارسال یک پیامک حاوی  نام کاربری و کلمه ی عبور به همان موبایل ارسال می شود.

فراموش کردن اطلاعات کاربری 1

 

 

اپراتور مودم : برای تنظیمات مودم ابتدا باید درایور آن را برروی سیستم نصب گردد.

درایور مودم با توجه به ویندوز مورد نصب روی سیستم شما متفاوت می باشد. در سی دی سامانه، پوشه ی Tools ، پوشه ی UsbDrivers با توجه به نوع ویندوز سیستم خود، درایور مربوطه رانصب نمایید. پس از نصب درایور نیاز به قطع ووصل سخت افزار مودم از سیستم می باشد تا ویندوز جی اس ام مودم مربوطه را شناسایی نماید. بعد از شناسایی مودم نوبت به تنظیم پورت می رسد. برای این عمل از منوی بالای گزینه ی مودم را انتخاب نموده تافرم تنظیمات مودم بازگردد.

نمایش دستگاه ارسال سیم کارتی

دراین بخش ماقادربه تعویض نام اپراتور مودم می باشیم. درقدم بعد گزینه ی فعال باشد را انتخاب می نماییم تا اپراتور مافعال شود. بعد از تعاریف فوق نوبت به تنظیم پورت می رسدهمانند شکل زیر گزینه ی مقابل پورت را کلیک نموده تادرسمت چپ پورت های فعال روی سیستم را برای  مامشخص نماید. درصورتی که درایو مودم به درستی نصب شده باشد گزینه ی زرد رنگ درشکل زیر درسمت چپ نمایان می شود که همان مودم شناسایی شده می باشد که درانتهای نام آن مانند شکل شماره پورت را نشان می دهد دراین هنگام از سمت راست شماره پورت مشخص شده را انتخاب نموده و ازسمت راست بالا دکمه ی تأیید را کلیک می نماییم را تنظیمات مودم به طور کامل انجام پذیرد.

 

تنظیم مودم سیم کارتی

بعد از انجام تنظیمات بالا  و کلیک روی گزینه ی تایید از سمت راست بالا ، تنظیمات ذخیره خواهند شد. بعد از این نیاز است تا نرم افزار را یکبار به طور کامل بسته و سپس باز نماییم تا تنظیمات جدید اعمال شوند.